Psk. Sevinç Çiçek

Psikolog Sevinç Çiçek

İstanbul Arel Üniversitesi’nde Psikoloji lisans eğitimini tamamlayan Sevinç Çiçek, aynı üniversitede Klinik Psikoloji Yüksek Lisansına devam etmektedir. Lisans eğitimine devam ederken özel rehabilitasyon merkezinde, İpekyol Genel Müdürlük Departmanı’nda, Uğur Okulları’nda, Tin Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde ve Uygulamalı Psikoloji Enstitüsü’nde asistan ve stajyer olarak çalışmalarını gerçekleştirdi. Bir sosyal sorumluluk projesi olan ‘Oyun Benim İlacım’ adlı kanserli çocuklarla gerçekleştirilen projede gönüllü çalışmaları hala devam etmektedir. Aynı zamanda Kaçuv’da Tematik Gönüllü Eğitmenidir. Çocuk Resimleri Yorumlama, Çocuk Testleri ve Oyun Terapisi eğitimlerini Uzman Psikolog Ezgi Zeynep Karagöz’den; ‘Kanserli Çocuklarla Gönüllülük Eğitimi’, ‘Arkadaşım Kanser Peki Şimdi Ne Yapmalı?’ ve ‘Oyun Benim İlacım’ projelerinin uygulayıcı eğitimlerini almıştır. Türk Psikologlar Derneğinden Denver 2 eğitimi almış olup Yıldız Teknik Üniversitesi’nden 450 saatlik  uygulama ve süpervizyon içeren Aile Danışmanlığı eğitimi almıştır.
Şu an Oysa Akademi’de Çocuk ve Ergen terapisti olarak danışan görmektedir. Daha önce orman okulu olan özel bir anaokulunda psikologluk yapmış ve şu anda Montessori Anaokulunda psikolog olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
Oysa Akademi’de kurucu ortaktır.

Uyguladığı Testler: MMPI Kişilik Testi , Objektif Çocuk Testleri, Çocuk Resimleri Yorumlama, MOXXO Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Testi, Denver 2 Gelişim Tarama Testi.

Verdiği Seminerler: Aile içi iletişim, Çocuk ve Travma, Bilinçli Sosyal Medya Kullanımı, Bağlanma, Anne Baba Çocuk Üçgeninde Rollerimiz Ne Durumda?